Każdy z nas idzie określoną drogą w swoim życiu, niestety większość z nas nie wie dokładnie, gdzie ta droga nas doprowadzi. Nie raz zastanawiamy się, czy skręcając na skrzyżowaniu naszych życiowych wyborów i zdarzeń pójdziemy w dobrym kierunku, czy będziemy się błąkać bez sensu. 

Jak znaleźć właściwą drogę życiową i zawodową?

 

Szukając własnej drogi do…

 

Mam mocne przekonanie, że nic nie dzieje się w naszym życiu bez przyczyny. Wszystko co się wydarzyło w przeszłości ma duży wpływ na nasze teraźniejsze i przyszłe życie. Czy tego chcemy czy nie. Tak jak każdy miałem w swoim życiu kilka momentów zwrotnych, które mocno mnie ukształtowały i zweryfikowały moje późniejsze kroki.

Zbiór naszych doświadczeń określa kim jesteśmy. Każdy z nas, każdego dnia mierzy się z upływającym czasem, problemami. Szuka własnej drogi do szczęścia, rozwoju osobistego i zawodowego. Ja większość swojego młodego życia straciłem żyjąc w letargu. Żyjąc z dnia na dzień, nie posiadając żadnego konkretnego celu, żadnej konkretnej drogi, którą chciałbym w przyszłości podążać.

Człowiek uczy się na błędach, ale naprawdę dobrze choć czasem robić to na cudzych…

Osobiście pewnych błędów już nie popełnię i mam cichą nadzieję, że dzięki mojemu przykładowi, dzięki moim doświadczeniom, którymi będę dzielił się na blogu, również Wam będzie łatwiej ich uniknąć. Wybrałem swoją drogę rozwoju osobistego i zawodowego, ale nie chcę tą drogą iść samotnie. Tak jak każdy potrzebuję motywacji, impulsów z zewnątrz, utwierdzenia się w przekonaniu, że znalazłem właściwą ścieżkę. Drogę, która doprowadzi mnie na szczyt.

 

W drodze na szczyt

 

Niestety czasu nie możemy sobie dokupić co z sprawia, że staje się naszą najcenniejszą walutą. Jednak wraz z przybywaniem siwych włosów na głowie (albo ich tracenia jak w moim przypadku 😉 szybko zauważamy, że jeśli sami czegoś nie zrobimy, nie określimy się i nie wybierzemy własnej drogi, to nikt tego nie zrobi za nas. Ta świadomość powinna być impulsem, główną motywacją w biznesie i nie tylko. Bezruch kontra działanie. Na wiele rzeczy nie mamy wpływu, to fakt. Natomiast tam gdzie się da, warto wziąć los we własne ręce, zrobić kilka pierwszych kroków. To one często są najtrudniejsze. Jeśli tak jak ja, chcesz w swoim życiu zrobić coś wartościowego, a nie tylko się przez nie prześlizgnąć – działaj!

Wszyscy dochodzimy w końcu do momentu, w którym decydujemy czy zaczynamy podróż za marzeniami, za wizjami, które urodziły się w naszych głowach. Czy też dajemy za wygraną. Jeśli macie cel, motywację i chcecie coś zmienić – zaczynicie przekuwać słowo w czyn. Teorię w praktykę. Wybierzcie drogę na szczyt i zacznijcie wspinaczkę. To trudna droga, a wielkość tej góry jest uzależniony od Waszych planów, oczekiwań, marzeń i celów jakie sobie wyznaczycie. Sukces dla każdego może być czymś innym, ale droga do niego zawsze jest pod górkę. 

Dla kogoś szczytem będzie założenie i prowadzenie własnej firmy, ktoś inny postawi sobie poprzeczkę znacznie wyżej. Czasami próbujemy wejść na szczyt w pośpiechu, tracąc po drodze dużo sił. A gdy wykończeni docieramy do celu, okazuje się, że na horyzoncie widać kolejne cele. Nowe szczyty, których nie dostrzegaliśmy z dołu. Pojawiają się opcje, których wcześniej nie braliśmy pod uwagę, wyzwania, których nie byliśmy świadomi.

 

Stajemy rozglądając się wokół i zadajemy sobie pytanie Czy naprawdę chcieliśmy tu dojść? A może skoro udało mi się zajść tak daleko, warto wyznaczyć sobie kolejne cele? Spróbować swoich sił w starciu z większą górą, większym wyzwaniem?

Od odpowiedzi na te pytania zależy wybór drogi i nasze kolejne kroki

Jeśli chodzi o mnie to cały czas jestem głodny wyzwań, szukam nowych ścieżek i szczytów. Czytając mojego bloga będziecie mogli śledzić moje poczynania, dowiedzieć się jak patrzę nie tylko na prowadzenie biznesu, rozwijanie własnej firmy, ale też jak patrzę na życie. Postaram się pokazywać własną drogę do szczęścia, drogę do sukcesu, albo donikąd. To już zweryfikuje czas.

Mogę liczyć na Wasze wsparcie i towarzystwo w tej podróży?

Jeśli tak to serdecznie zapraszam do regularnych odwiedzin mojego bloga droga-do i vloga na Youtubie. Śledźcie też moją aktywność w social mediach i udzielajcie się w komentarzach. Wasza obecność jest dla mnie bardzo ważna!

Do zobaczenia!

Codzienność Szukając własnej drogi do…